dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Biszák Júlia: De jó a kedvem,gyere ide szentem

Biszák Júlia - De jó a kedvem,gyere ide szentem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Biszák Júlia
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1696 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

De jó a kedvem,gyere ide szentem

De jó a kedvem, gyere ide szentem,
Hadd csókoljam meg a csókos szádat!
Ereszd a szélnek,rólunk mit beszélnek,
Ne epesszen most a gond, a bánat!
//:Fütyülünk mi a világra, tudjuk ki, mit mond,
Hadd járjon a falu szája, feledjük a bút!
De jó a kedvem, gyere ide szentem,
Hadd csókoljam meg a csókos szádat! ://

Húzd most a nótám, járjuk mi csak rózsám,
Rúgjuk ki a csárda roggyant falát!
Reggelig ropjuk, hogyha kell megtoldjuk,
Ölelem a rózsám fess derekát!
//: Elhúzatom a cigánnyal, százszor is ha kell,
Józanodni innen babám, úgysem megyünk el!
Húzd hát a nótám, járjuk mi csak rózsám,
Rúgjuk ki a csárda roggyant falát! ://

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás