


| Előadó: | Nyomorultak |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Sok hórihorgas lakli, folyton feldühösít,
kisember vagy, azt mondják,
és így csúfol mind!
Nem tudják a nagy titkot, a tyúkeszűek,
a nagyvilágot mi mozgatjuk, kisemberek
Ref:
Egy hangya, hogyha kell,
egy sziklát elcipel, a méhecske
csatába száll a medvével,
egy büszke harci mént,
megugraszt egy kis gyík,
s a bolha még egy hercegnőt is
popsin csíp!
Góliát, a nagy bunyós, egy hústorony volt,
de jött Dávid egy csúzlival, és jött a nagy kopp!
A Bibliát nem olvastam, de így lehetett:
a nagymenőket mi győzzük le kisemberek!
Ref:
Egy hangya, hogyha kell,
egy sziklát elcipel, a méhecske
csatába száll a medvével,
egy büszke harci mént,
megugraszt egy kis gyík,
s a bolha még egy hercegnőt is
popsin csíp!
Te nagyfejű okostojás, te bölcs professzor,
a felhők közül mássz le hozzánk, olykor-olykor!
Ha nem teszed,
egy francot ér az egyetemed:
az életet csak mi ismerjük, kisemberek!
S,az intőt osztó kéz, a végén még meg ég!!!!
Ref:
Egy hangya, hogyha kell,
egy sziklát elcipel, a méhecske
csatába száll a medvével,
egy büszke harci mént,
megugraszt egy kis gyík,
s a bolha még egy hercegnőt is
popsin csíp!
Altisztet,
és minisztert,
egyformán csíp!



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN