dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Takáts Eszter: Okozz engem másnak (km. Heinczinger Mika)

Takáts Eszter - Okozz engem másnak (km. Heinczinger Mika)

off off off off off
Bocsáss meg (dupla album)
Előadó: Takáts Eszter
Album: Bocsáss meg (dupla album)
Megjelenés: 2017
Hossz: 3:17
Szövegírók: Takáts Eszter
Zeneszerzők: Takáts Eszter
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Alternatív
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 3146 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Okozz engem másnak (km. Heinczinger Mika)

Félretáncolt porban
Ártatlan sarokban
Lüktető fiókban
Érzelmes bozótban

Hangra, szálra kellek
Vaktában lelőnek
Madarak lihegnek
Áramot lehelnek

Kárhozatba mámor
Isten útja lángol
Nevem kéri számon
Ajkam néma vászon


Köröznek az álmok
Tenyeredre szállok
Elszéledve tájak
Téged megkívánlak

Írnak két sorokban
Elszállnak a porban
Szélnek állnak háttal
Nem törődnek mással

Kérődznek a kéjjel
Elalszanak éjjel
Nincsen jussa máshol
Szerelemben lángol

Ártatlan kenyérrel
Téged megtalállak
Okozz engem másnak
Áldozz a világnak

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Létminimum alatt élő előadóművészeket támogatott az EJI

Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.

 

Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.

 

Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.

 

A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.

 

Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.

 

A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.

 

Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt


A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.

 

A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.


Fotó: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás