Előadó: | Nyomorultak |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Miklós Tibor |
Claude-Michel Schönberg |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
(Eponine):
Itt vagyok egymagam megint,
senkim sincs már, hova is mennék?
Nem vártam pénzt, uram, nem én,
csakis azért jöttem, mert ő kért.
S ha itt talál az éj
őt álmodom megint mellém.
Sokszor van így, ha jön az éj,
egymagam kóborlok az utcán.
Rá gondolok, és olyankor
azt képzelem, mellettem ő áll.
A város ágyba bújt
s a bűvös kép itt benn, felgyúlt.
Senkim már, ő sincs, csupán egy álom.
Elkísér, én érzem őt és látom.
Megérint, én érzem könnyű karját,
a lélegzete melegét,
s ha szól, de hallom a hangját.
Pára kél, s mint színezüst, úgy csillog,
az utcakő, ha esőt küld az égbolt.
Fönn a lomb közt hány csillag fénye fészkel,
s én mindenben csak őt látom, csak őt idézi minden.
Tudnom kell, hogy mindez képzelgés,
és ki magát csalja így, bolond az mind!
Rám se néz és mégis szeretem én,
örökké, míg csak élnem kell!
Csak ő kell, de lásd, az éj, ha elszállt,
ő sincs már, csak szótlan, szürke utcák.
Ha ő nincs, köröttem minden csúfság,
a szél csupálta lombok is csak panaszukat zúgják.
Ő csak ő, ha értené, ha látná,
élni így csak öncsalás csak ábránd!
Előlem az élet rejti titkát.,
a világ csupa boldogság, de énrám nem az vár!
Csak ő kell...
Csak ő kell...
Ő minden...
Ha nincs is senkim már...!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik