


| Előadó: | Burai Krisztián |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Rácz Gergő Burai Krisztián |
|
Rácz Gergő Burai Krisztián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Álmaidban el ne szóld magad
Véletlen, ha épp mellette vagy
A neveket összekeverni nem szabad
Csak ne tudja meg, hogy létezem,
Bár minden percét élvezem
Azt mondtad, adjak több időt neked
Azt ígérted, lépni fogsz
Majd otthagyod, és ez csak átmenet
Ha hozzá húz a szíved
Miért vagy itt velem, mondd
Miért csinálsz belőlem
És a párodból bolondot?!
Engem mindig megtalál a rossz vér...
Mindig megtalál, jeah mindig megtalál
Szereted őt, de szeretőt játszol el
Nekem adod magadat, ez volt a csel
Hogy ide is oda is játszadozni mész
De nem azért vett el,
Hogy hülyének nézd
Mondd meg mit kezdjek veled
Soha nem tudnék bízni benned
Otthon vár az embered
Mondd, ez baby meddig mehet,
Hogy soha nem mondasz nemet?
Ha hozzá húz a szíved
Miért vagy itt velem, mondd
Miért csinálsz belőlem
És a párodból bolondot?!
Engem mindig megtalál a rossz vér...
Mindig megtalál, jeah mindig megtalál
Miért kell bűntudatot keltened?
Jöttél értem, hogyha kértelek
S ha tudtad, vétkezem
Őszintén mondd meg
Miért mentél bele?
Most meg mintha én volnék
A világ szégyene...
Ha hozzá húz a szíved
Miért vagy itt velem, mondd
Miért csinálsz belőlem
És a párodból bolondot?!
Engem mindig megtalál a rossz vér...
Mindig megtalál, jeah mindig megtalál



Dolák-Saly Róbert, a magyar humor és előadóművészet ikonikus alakja 70. születésnapját ünnepli 2026. január 18-án, vasárnap a Budapest Kongresszusi Központban.
Ez az egyedülálló esemény tisztelgés a művész páratlan életműve és a közönséghez fűződő, évtizedeken át tartó kapcsolata előtt.
Dolák-Saly Róbert neve generációk számára jelent egyet az abszurd humorral, a minőségi zenével és a szellemes szójátékoktól hemzsegő könyvekkel.
Pályafutása során a magyar kulturális élet számos területén alkotott maradandót
Kezdve a legendás L’art pour l’art Társulat egyik alapító tagjaként, ahol felejthetetlen karaktereket – mint például Anti bácsi vagy Naftalin Ernő – hozott létre, egészen önálló estjeiig és zenei projektjeiig, mindig képes volt megújulni és elkápráztatni a közönséget. Versek, paródiák, abszurd jelenetek és dalok sorával gazdagította a magyar kultúrát, melyek mára mind klasszikussá váltak.
Művészi munkásságát áthatja a nyelvi játékosság, a finom irónia és az élet apró abszurditásainak szeretetteljes megfigyelése.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
A 70. születésnapi gálaest a művész gazdag életpályájának keresztmetszetét mutatja be, emlékezetes pillanatokkal és exkluzív produkciókkal. Az esten természetesen színpadra lép a L'art pour l'art Légitársaság (Szászi Móni, Stefanovics Angéla, Pethő Zsolt) is legemlékezetesebb jeleneteikkel, garantálva a tőlük megszokott, fergeteges szórakozást.
Az est házigazdája és egyben aktív résztvevője Hajós András lesz, aki műsorvezetői teendői mellett egy-egy jelenetben is felbukkan majd.
A zenei kíséretről a Dolák-Saly Róbert Emlékzenekar (Dandó Zoltán, Horváth Bálint, Pető Gábor, Móré Attila) gondoskodik, akik segítségével a legendás dalok új, friss köntösben szólalnak meg, ígérve felejthetetlen élményt a hallgatóságnak.
Ez az est tisztelgés egy olyan művész előtt, aki tehetségével, humorával és egyedi látásmódjával gazdagította a magyar szórakoztatást. A 70. születésnapi gála kiváló alkalom arra, hogy a sajtó és a nagyközönség is megemlékezzen Dolák-Saly Róbert kimagasló pályafutásáról, és részese legyen egy páratlan időutazásnak. Jegyvásárlás és további információk itt.