


| Előadó: | Roy és Ádám Trió |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kara Misa |
|
Szabó Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

(k.m.: Ív)
Tavasz van kacsints rám
Portré készül rólunk
Mi felhő volt az nincs már
Homokba konfettit szórunk
A háttér legyen a nap
Előttünk ringó hajók
Fülünkben intő szavak
Most könnyen átrajzolhatók
A képen úgyse látszik más
Csak egy tavaszi pillanat
Mikor sikerült megállítanunk
Az időt, mi úgy elszaladt
Csokorba szedett álmokat tart
Ölemben két karod
Az enyém szívet formál
Ha éppen így akarod
Máshol e vászon nem kapható
Időtlen szárnyal velünk
Pennáddal jó alkotó
Reményt is fessél nekünk
A képen úgyse látszik más
Csak egy tavaszi pillanat
Mikor sikerült megállítanunk
Az időt, mi úgy elszaladt
Úgyse úgyse látszik más
Csak egy tavaszi pillanat
Mikor sikerült megállítanunk
Az időt, mi úgy elszaladt


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton