


| Előadó: | FlatBand |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Wittinger Bálint Kerekes Tibor Solymár Mátyás Fehér Holló |
|
Wittinger Bálint Kerekes Tibor Solymár Mátyás Fehér Holló |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Electronic pop rock |
| Címkék: | Keressük! |

They buried us
But they didn't know that we were seeds
Planting hope for equality
Ignite, we’ll be the change
We have to turn the factories to dust
If they can’t find a way we'll make one!
False maps lead us here,
Oh’ the future will be ashamed of us,
We refuse to help the starving ones.
You may say I’m A dreamer
But you're the one who talks with corrupted lungs.
We will show the world that we are one!
We want to live by each other’s happiness
- not by each other’s misery.
We don’t want to hate and despise one another.
In this world there is room for everyone.
And the good earth is rich, but we have lost the way.
We have to be the change we want to see!
They buried us
But they didn't know that we were seeds
Planting hope for equality
Ignite, we’ll be the change
Turn the factories to dust
If they can’t find a way we'll make one!
We have to be the change we want to see In the world!


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.