dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Irigy Hónaljmirigy: Darabokra törted a számom

Irigy Hónaljmirigy - Darabokra törted a számom

off off off off off
Darabokra Törted A Számom
Előadó: Irigy Hónaljmirigy
Album: Darabokra Törted A Számom
Megjelenés: 2017
Hossz: 3:40
Szövegírók: Uszkó László
Sipos Péter
Sipos Tamás
Csarnoki Antal
Kabai László
Molnár Imre
Papp Ferenc
Varga György
Zeneszerzők: Demjén Ferenc
Kiadó: Gold Record Music Kft.
Stílus: Paródia
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 7536 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Darabokra törted a számom

Fáj, ez mindenkinek nagyon fáj,
Hogy hozzá nyúltam nagyon kár
Előre is elnézést kérek.

A vörös az vagány, inkább német, mint japán
Asszem a Bereczki hordta így párszor, ja mégse
Boris Becker talán úgy 26 éve
De Én… is sztárrá váltam
Nekem senki se szól be
A szomszéd átjött, mikor skáláztam
És csönget és szól hogy ha fáradt
Mert karcol a hangom.
Durva
Mondani akarom
Nálam a hangsúly a szavakon
Néha a Wellhello-t bedobom
Voltunk a Volton
Emlékszem Balaton
A dallamot leszarom
Fogynak a nevek a listáról
Nézd meg hogy mi lett a Kispálból
Ha egyszer beindul a gépezet
Merciből nézem a HÉV-eket

Fáj, ez mindenkinek nagyon fáj,
Hogy hozzá nyúltam nagyon kár
Előre is elnézést kérek.

Refr:
Írd ezt át felőlem mehet
Ha nincsen más ötleted Neked
Írd ezt át, írd most át
Csak a régi dallamot el ne ba...ltázzad hát!

Voltak jó dalok, na nem, most még régen
Volt olyan is hogy - találtam rímeket
Ezt hogyha hallgatom, a cipőmet nézem
Volt olyan is hogy - találtam rímeket
Mindjárt vége a dalnak
Szegény Demjén ettől megy a falnak
Hogy mi lesz 20 év múlva, nem kérdezem
A Szikora meg aszongya Létezem
Bármikor kinyitod a csapból is szól,
Ha meghallgatod tuti nem alszol
A határ az max fenn a tejútnál
Megértem, ha miattam berúgnál

Fáj, ez mindenkinek nagyon fáj,
Hogy hozzá nyúltam nagyon kár
Előre is elnézést kérek.

Refr:
Írd ezt át felőlem mehet
Ha nincsen más ötleted Neked
Írd ezt át, írd most át
Csak a régi dallamot el ne ba...ltázzad hát!

(Van valami a levegőben)
A rap zene már a temetőben
Egy DJ ilyet pikk-pakk összerak
A rap zene már a temetőben
Ha ez így lesz az aztán szép, lesz…

Még egyszer meghallgatni, na még mit nem
Még kétszer meghallgatni, na még mit nem
Háromszor meghallgatni, na még mit nem

Hogyan tudtad ezt tenni vélem?

Refr:
Írd ezt át felőlem mehet
Ha nincsen más ötleted Neked
Írd ezt át, írd most át
Csak a régi dallamot el ne rontsd!

Írd ezt át felőlem mehet
Ha nincsen más ötleted Neked
Írd ezt át, írd most át
Csak a régi dallamot el ne ba...ltázzad hát!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Blahalouisiana énekesnője: bármennyire szeretek szerelmes lenni, a ma esti koncert érzése annál sokkal jobb

Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét

A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.

 

A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt.  Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.

 

Blahalouisiana-dalszövegek itt.

 

Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.

 

A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.



 

Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?

 

Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.

 

Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.

 

Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál

 

A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.

Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.

 

Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.

 

A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt

 

– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb

 

– fogalmazott az énekesnő.

 

A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.

 

Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.

 

– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez

 

– tette hozzá Barbi.

 

 

Fotók: Blahalouisiana

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás