Előadó: | Depresszió |
---|---|
Album: | Válaszok után... |
Megjelenés: | 2017 |
Hossz: | 3:58 |
Szövegírók: |
Halász Ferenc |
Halász Ferenc Hartmann Ádám Nagy Dávid (Depresszió) Kovács Zoltán (Depresszió) |
|
Kiadó: | Edge Records/Hammer Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Saját börtönébe zárva
Folyton a nagy csodákra várva
Így él a többség
És nincs különbség
Köztük és köztem, ha hallgatok
Arról, amit ki nem állhatok
És nem cselekszem,
Csak a földre fekszem
A közöny néha önvédelem
A lelket óvja az értelem
Én megértem,
De a végítélet receptje
A tétlen jóság csendje
Fáj, mint a kés hegye a szívben,
Amikor teszel rá nagy ívben
Nem irthatod ki. Nem hagyja
Ez a lelkiismeret hangja
Ferdül a tény, jön a hárítás
Kifogásba öntve önámítás
A kör így bezárul
A fényünk elárvul
A tükörből visszaint a kép
Jól tudja, nem leszek mintakép,
De jóra törekszem
Nem csak öregszem
Ott bent
Ez a lelkiismeret hangja
Egy sodró lendületű, fülbemászó nyári szerelmes felvétel, amely már az első hallgatás után ott marad a szívben. A szerzemény új színt hoz Kökény Attila zenei világába: egyszerre szenvedélyes, felszabadító és modern.
Veled elrepülnék bárhová, ahol csak te vagy és senki más - hangzik el a refrénben, amely egy olyan kapcsolatot idéz meg, ahol a világ megszűnik létezni, és csak a másik számít.
Kökény Attial-dalszövegek itt.
Ezt a szerelmi ívet pedig a közönség már jól ismerheti, hisz a tavalyi nagy sláger, a „Ha újra látlak” érzelmi töltetét élhetjük át oldva a nap évszakának könnyed érzelmeivel. A szám zeneszerzője ismét Rakonczai Viktor, akinek érzékenysége és zenei világa már számtalan slágert eredményezett az elmúlt évtizedekben.
A „Veled elrepülnék” újabb bizonyítéka annak, hogy Rakonczai Viktor egyedi zenei kézjegye mennyire működik a mai popzenében – érzékeny, mégis magával ragadó.
A dalszöveget Kökény Attila, Rakonczai Viktor és Orbán Tamás közösen írták, ahogy azt már korábban is megszokhattuk tőlük – a trió ismét pontosan eltalálta, mi az, ami egyszerre igaz, mai és átélhető.
- Szerencsés ember vagyok, aki már megtapasztalta a valódi érzelmeket.
Talán éppen ezért lett ez az alkotás ennyire őszinte, kitárulkozó és emberközeli, könnyű volt belehelyezkednem ebbe a témába. Olyan dalt akartunk írni, amitől az embernek kedve támad elindulni valahová... valakivel - mondja Kökény Attila.
A dalhoz készült videóklipet a Balaton egyik legszebb részén forgatták: egy hangulatos szőlőbirtokon, egy pincészetnél, majd egy katamarán fedélzetén, a nyílt vízen. A képi világ szinte mediterrán – napsütés, barátok, nevetés, poharak koccannak, hajszálban szél – az a fajta pillanat, amit legszívesebben megállítanánk örökre.
Ebbe a dalba, mint a vitorlás árbócába, bárki bele tud kapaszkodni, aki már szeretett valaha szívből.
Fotó: Kökény Attila x Rakonczai Viktor