


| Előadó: | Munkácsi Sándor |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Valla Attila |
|
Frank Wildhorn |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | musical |
| Címkék: | Keressük! |

Eljött az óra, eljött a perc –
Ezerszer győzött le az Élet, mégis felkelsz…
Semmi nem számít, célod hív, csábít –
Ha figyel rád az Ég, tán’ csodát lát ma még!
Itt van az óra, rég erre várt –
Minek is bújnál?! – nem lehet, nem tudsz már –, rád várt!
A pillanat éltet, álmod ébred:
Száz feladat vár még, nem is élhetnél másképp’!
Eljött az óra, új szabadság –
Legyőzni kételyt, félelmet, mételyt, magad, s mást…
Eljött a perc – ami csak téged várt –
Út, ahol más még sosem járt!
Így hét év telt –, más mondhatná: kár volt…
Tanúd, az sosem volt –, hisz’ senki nem állt melléd, csak vádolt!
Rád vár az óra, rád vár a perc –
Az utolsó próba: a mindenre képes, édes perc!
Kezdet és vég –, így együtt szép!
Tetté vált szándék – mért’ tennéd másképp’ – mért’ vársz még?!
Ez lesz az óra –
Sorsváltozás!
Vagy most, vagy soha:
Mindegy, hogy csoda vár, vagy más!
Félned nem kell! – ez a végső határ –
Mégsem volt légvár!
Itt állsz a célnál!
Megtennéd százszor –
Így van jól!


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.