


| Előadó: | Palya Bea |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szűcs Krisztián |
|
Király Viktor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Iszonyúan szomorú vagyok
Asziszem, hogy döglenek
a halaim nekem
Aztán felrúg egy óvodás,
kukásautóba borít a kukás
És a héten eddig messze
ez volt a legvidámabb délután
Hercegnő, a vágyam minden perccel nő
Én megőrülök a testedtő-lelkedtő
Azt mondták a suliban, Aladár
hozzád képest Mr. Bean
kilencdanos karatetanár
És az óceán fenekén mindjár
csúnyán koppanok én, és onnan
kutyaúszom majd felfelé hozzád
Hercegnő, a vágyam minden perccel nő
Én megőrülök a testedtő-lelkedtő
Megőrülök a testedtő,
megőrülök a lelkedtő neked
Álmom vágyam e kettő,
szaladjál hozzám egy kettő gyere
Légy oly bátyám hercegnő
Nem kevesellem feleseim melletted
Rendes ember leszek nem kegyetlen perverz man
Egyszer herceg leszek teneked egy kedd reggel
Rettenet hogy kellesz, én is kellek nem?
Hercegnő, a vágyam minden perccel nő
Én megőrülök a testedtő-lelkedtő
Megőrülök a testedtő,
megőrülök a lelkedtő neked
Álmom vágyam e kettő,
szaladjál hozzám egy kettő gyere
Légy oly bátyám hercegnő



Dolák-Saly Róbert, a magyar humor és előadóművészet ikonikus alakja 70. születésnapját ünnepli 2026. január 18-án, vasárnap a Budapest Kongresszusi Központban.
Ez az egyedülálló esemény tisztelgés a művész páratlan életműve és a közönséghez fűződő, évtizedeken át tartó kapcsolata előtt.
Dolák-Saly Róbert neve generációk számára jelent egyet az abszurd humorral, a minőségi zenével és a szellemes szójátékoktól hemzsegő könyvekkel.
Pályafutása során a magyar kulturális élet számos területén alkotott maradandót
Kezdve a legendás L’art pour l’art Társulat egyik alapító tagjaként, ahol felejthetetlen karaktereket – mint például Anti bácsi vagy Naftalin Ernő – hozott létre, egészen önálló estjeiig és zenei projektjeiig, mindig képes volt megújulni és elkápráztatni a közönséget. Versek, paródiák, abszurd jelenetek és dalok sorával gazdagította a magyar kultúrát, melyek mára mind klasszikussá váltak.
Művészi munkásságát áthatja a nyelvi játékosság, a finom irónia és az élet apró abszurditásainak szeretetteljes megfigyelése.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
A 70. születésnapi gálaest a művész gazdag életpályájának keresztmetszetét mutatja be, emlékezetes pillanatokkal és exkluzív produkciókkal. Az esten természetesen színpadra lép a L'art pour l'art Légitársaság (Szászi Móni, Stefanovics Angéla, Pethő Zsolt) is legemlékezetesebb jeleneteikkel, garantálva a tőlük megszokott, fergeteges szórakozást.
Az est házigazdája és egyben aktív résztvevője Hajós András lesz, aki műsorvezetői teendői mellett egy-egy jelenetben is felbukkan majd.
A zenei kíséretről a Dolák-Saly Róbert Emlékzenekar (Dandó Zoltán, Horváth Bálint, Pető Gábor, Móré Attila) gondoskodik, akik segítségével a legendás dalok új, friss köntösben szólalnak meg, ígérve felejthetetlen élményt a hallgatóságnak.
Ez az est tisztelgés egy olyan művész előtt, aki tehetségével, humorával és egyedi látásmódjával gazdagította a magyar szórakoztatást. A 70. születésnapi gála kiváló alkalom arra, hogy a sajtó és a nagyközönség is megemlékezzen Dolák-Saly Róbert kimagasló pályafutásáról, és részese legyen egy páratlan időutazásnak. Jegyvásárlás és további információk itt.