dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mafia: Aki mindent lát

Mafia - Aki mindent lát

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mafia
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3597 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Aki mindent lát

Nagy szavakat adott nekem
Akkordokat, hogy ezzel levezessem
Mit a másik kezével elvett
Nekem semmi más nem kellett

Tárt karokkal vártam
Te a két kezeddel lökted el
Tudod, nem a világ van értünk
Itt van a válasz, mi csak kérdünk

Ref:
Ha tényleg mindent lát, és érzi amit én érzek
Megbocsájtható bűn-e az
Ha gyermeket már félek ide hozni?
Várok a jelre két háború között
Ha megvédeni csak úgy tudom őt
Ha én magam is ölök

Globalizáció, euró, unió
Az ágyadnál egy televízió
Barikádok, sztárok egyszerre
Úgy csinálják, hogy nyeld be

Én a jégkrémet nyalom
Mögöttem az őrangyalom
Beszél hozzám, de zaj van, nem értem
Majd a reklám után megkérdem

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Végre itt az évek óta várt C.A.F.B. bakelit

Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B.. 



A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken. 


C.AF.B.-dalszövegek itt.




A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál


A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt – 


az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.



 

Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.


Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.




 

Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.

 

Fotók: C.A.F.B.

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás