dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Z' Zi Labor: Ballada

Z' Zi Labor - Ballada

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 5324 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ballada

Most is látom , a hídon állva ,ahol köröz egy szürke sirály ,
Lebeg a víz tükrében arca , szemében tébolyult láng .
Elméje ringó csónak , csapongva hajt a part felé ,
Elhagytam , nem ismer már , beszél a vízzel , azóta értem én .

Árad a város , zúg a folyó , áll még a hídon , ahol elmúlt a szó
Áll az időben győz a Hold.

Üres a híd , csak én látom rajta , fölötte víjjog egy őrült sirály ,
Zavart szemében zúg a város és lent árad a szürke folyó .
Mozdul a híd alatt , hajába tűzött egy csillagot ,
Kérdi a víztől merre élek , s ha meglát , nem tudja mégse , hogy én vagyok .

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mesterséges intelligenciával lemásolt hangja miatt indított pert Lengyelországban egy előadóművész

Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.





Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.

 

A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján. 


Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.

 

"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.

 

- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép


- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.


Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.

 

Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás