Előadó: | Erogén Zóna |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tompa Mihály Rózsa László Don Toto Cottono |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Refr: Álmodni kár, ha elhagy egyszer, akit szerettél
Titkolni kár, hogy szíveden már ott a zár
Az édes csókja, érintése többé nem kell
De emlékeim között néha visszajár
Csak egy nyár volt, csupa vágy volt
Átöleltük egymást, és kacagott a Hold
Mint a mesében, hol-volt hol nem volt
Csak egy nyár volt, egy buta pár volt
Azt hittük az élet csak rólunk szólt
Nem hittem, hogy csak ennyi volt
Refr: Álmodni kár, ha elhagy egyszer, akit szerettél
Titkolni kár, hogy szíveden már ott a zár
Az édes csókja, érintése többé nem kell
De emlékeim között néha visszajár
Ma sem értem, nem is kérdem
Utólag vádolni már nem szabad
Hogy miért jött ez az őrült pillanat
Ma sem értem, nem is kérdem
A hajnali csend nekem itt maradt
A pillanat fonala végleg megszakadt
Rap: Minden nap és minden éjjel
Rád gondolok szenvedéllyel
Nagy harc ez most a szívemnek
Mindig ezt kell még érezned
Évek múltak, és teltek el
De azóta senki sem érdekel
Az idő kereke meg nem áll
Mindent másképp látok már
Refr: Álmodni kár...
Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját
Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.
Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.
Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget
Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.
Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep
Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.
Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.
Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat.
Fotó: Henri Gonzo
A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül
Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.
Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook
A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont
Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.
Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.
Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.
Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala