


| Előadó: | Papadimitriu Athina |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Koltay Gergely |
|
Koltay Gergely |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop-Rock |
| Címkék: | éjszaka, feldolgozás, hit, remény, szerelem, várakozás [+] |

Adj még,
adj még,
adj még egy éjszakát -
Nézz rám
- nézz rám,
nyíljon egy új virág.
Ez a dal most rólunk szóljon,
az elvesztett percekért -
Ez a dal ne legyen szomorú,
szeretni kell - szeretetért.
Csak könnyet ne lássak,
szemedből hullani -
Könyveket írjanak rólunk,
hogy tudtunk játszani.
Mosoly legyen arcodon,
nevessenek szavaid.
A halállal majd, ha szemben állsz -
mondd megérte álmaid.
Ha téged nem szeretnélek,
nem lenne többé reggel -
ha téged, nem szeretnélek,
nem lenne fény az éjben.
Mely az eltévedt hajósnak utat mutat a szélben -
mely elfáradt vándort kísér az éjben.
Ne gondold,
soha ne gondold,
elkéstünk már -
hogy nyomainkat elmosta rég az áradó világ.
Hisz a hegyek mögül felkél a nap,
mikor kezed kezemhez ér
és nem fog többé fájni:
Szeretni tudtunk szeretetért.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.