


| Előadó: | Perfect Symmetry |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szemed felpattan
magával ránt a valóság
pedig már hinni kezdted
hogy köztetek lesznek
kik rég elmentek már
Szobádban már néma csend
nem rég még nevetés járta át
és a jövőt együtt szőttétek
de a halál rátalált
Álmaidban most is látod még
felemelve az arcodat az ég felé
akkor ő is láthat
Ezer év, amit együtt éltetek át
de te találtad meg a nap sugarát
érintését remegve vártad
szerte foszlott rég...
szerte foszlott rég...
Álmodj még...
Álmok szárnyán szállsz
öleled újra
és a hajadat túrja
a fellegekben jársz
Hát csak nézz...
álmaidban élsz
Ébredj, senki se vagy
szíved ...?be befagy
a valóságból köszönöd
már nem kérsz
Májusi forgatag
idegen örvényként ront neked
Csak az a percet várod
hogy az ajtódat zárod
s a világ kint reked
Jótékony félhomály
segít, hogy elmédben megtaláld
és a kezeit arcodra emeli lassan
és álmodban él tovább
Álmodj még...
Álmok szárnyán szállsz
öleled újra
és a hajadat túrja
a fellegekben jársz
Hát csak nézz...
álmaidban élsz
Ébredj, senki se vagy
szíved ...?dbe fagy
a valóságból köszönöd
már nem kérsz
A lények
mint képek
csak néznek
téged
Az árnyak
már látnak
és várnak
(várnak)
Álmodj még...
Álmok szárnyán szállsz
öleled újra
és a hajadat túrja
a fellegekben jársz
Hát csak nézz...
álmaidban élsz
Ébredj, senki se vagy
szíved anyagba fagy
a valóságból köszönöd
már nem kérsz...
Álmok szárnyán szállsz
öleled újra
és a hajadat túrja
a fellegekben jársz
Hát csak nézz...
álmaidban élsz
Ébredj, senki se vagy
szíved ...?be fagy
a valóságtól...
Álmodj még



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos