Előadó: | Peter Srámek |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tabár István |
Tabár István Krajczár Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Látom még, ahogy átölellek rég,
Ezer emlék örökké már bennem marad.
Tudom értenéd, mért jár vissza még,
Te is féltenéd, hisz szép volt.
Oly sok nyár, most búcsú nélkül messze tűnt, nagyon fáj.
Csak az életünk volt, nem találkozunk már.
Itt hagytál, többé nem hívsz, többé nem vársz!
Szívem fáj, de mégis érzem titokban mellém ülsz még,
Ez a régi kép legyen szép, hol a boldogság a lelkünk mélyén élt,
Nem szűnt, rohant feléd és hányszor visszatért még véget ért,
Ez a búcsúdal még bennem él...
Megtörtént, mikor vihar gyűlt köréd,
És az idő tépte szét, csak mondd, hogy maradsz.
Arra gondolok, mért is álmodok,
Vissza nem forog mi elmúlt.
Oly sok nyár, most búcsú nélkül messze tűnt, nagyon fáj.
Csak az életünk volt, nem találkozunk már.
Itt hagytál, többé nem hívsz, többé nem vársz.
Szívem fáj, de mégis érzem, titokban mellém ülsz még.
Ez a régi kép legyen szép, hol a boldogság lelkünk mélyén élt,
Nem szűnt, rohant feléd és hányszor visszatért...
Szívem fáj, de mégis érzem titokban mellém ülsz még
Ez a régi kép legyen szép, hol a boldogság lelkünk mélyén élt
Nem szűnt, rohant feléd és hányszor visszatért még véget ért
Ez a búcsúdal még bennem él...
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a