


| Előadó: | Endrődi Éva |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Soós László |
|
Csuka Mónika |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kérdően néz le ránk a félhold,
épphogy leültünk a szám szép volt.
Kipirultunk kicsit, de nincs gond,
kellemes, kell a tánc.
Sétahajó hullámok hátán,
egy pincér italt hoz egy tálcán.
Nézlek és sejtem kicsit kábán,
több lesz ez, mint románc.
Refr.:
Ó-Ó ez bíztató, egyszerű, felvonás,
aztán majd izgató, nagyszerű, folytatás.
Hölgyválasz tánc után, egy kis dallam a zongorán.
Fülünkben megmarad, kísér, emlék, ennyit ér.
Hölgyválasz tánc után, egy kis dallam a zongorán,
ez még sok szép estét megér, talán a szívedig elér,
megmarad sok-sok év után, hölgyválasz tánc után.
A zenekar csendesen hangol,
magyar vagyok, nem hűvös angol.
Értjük már egymást fél szavakból,
csillog száz fénysugár.
Ugye, hogy szép volt ez az este,
amint szemem szemed kereste.
Megrándult mind a kettőnk teste,
ennyi csak szép a nyár.
Refr.:
Ó-Ó ez bíztató, egyszerű, felvonás,
aztán majd izgató, nagyszerű, folytatás.
Hölgyválasz tánc után, egy kis dallam a zongorán.
Fülünkben megmarad, kísér, emlék, ennyit ér.
Hölgyválasz tánc után, egy kis dallam a zongorán,
ez még sok szép estét megér, talán a szívedig elér,
megmarad sok-sok év után, hölgyválasz tánc után, tánc után.



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik