dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Farkasházi Réka és a Tintanyúl: Őszkirály

Farkasházi Réka és a Tintanyúl - Őszkirály

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Farkasházi Réka és a Tintanyúl
Album: Keressük!
Szövegírók: Finy Petra
Zeneszerzők: Csiszár Ferenc
Kiadó: Keressük!
Stílus: Gyerekdal, gyerekzene
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4059 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Őszkirály

Az Őszkirály, amerre jár,
A földre bíbort hajigál,
A sok vörös mind szétpereg:
Izzik a bérc, a bús kerek.

Vörös a domb, vörös a lomb,
Kabátomon rikít a gomb,
Vörösen fut a nyurga út,
Vörös a víz, mit rejt a kút.

Vörös az ég, vörös a kék,
Vörös a por, a polc, a szék,
Piros a tej, a vaj, a sajt,
A füst növeszt piros tarajt.

Az Őszkirály, amerre jár,
A földre bíbort hajigál,
A sok piros meg szétszalad,
Kifesti mind az arcokat.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás