


| Előadó: | Kispolgári Giccses Dolog |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Körbenéztem a parkban,
És talán tetszett az, amit láttam,
Virágok nõttek szépen körbe,
És tûlevél hull a földre,
De 2 év múlva visszamentem,
Jaj Istenem miért tettem,
Embereknek hosszú sora,
A bevásárló centrum nyitva,
Jártam egyszer egy erdõben,
És egy madár repült el elõttem,
Mókusok másztak fel a fákra,
Talán az ember legszebb álma,
De 2 év múlva visszamentem,
Jaj Istenem miért tettem,
Az erdõk helyén gyárak,
Kipusztult minden állat,
Körbenéztem a hegyrõl,
Jaj nap sütött le az égbõl,
Enyhe szellõ fújja az arcom,
Folytatnom kell tovább a harcom,
De 2 év múlva visszamentem,
Jaj Istenem miért tettem,
A fél hegyet már kitermelték,
Nincsen több hátra talán 2 év,
De egyszer talán észhez térünk,
Ráeszmélünk mit is tettünk,
Fejbelõttük önmagunkat,
Kipusztítottuk bolygónkat,
De egyszer talán észhez térünk,
Ráeszmélünk mit is tettünk,
Fejbelõttük önmagunkat,
Szétbasztuk végre a bolygónkat,


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.