dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tóth Gabi: Adjon az ég

Tóth Gabi - Adjon az ég

off off off off off
Dolgozzátok fel!
Előadó: Tóth Gabi
Album: Dolgozzátok fel!
Megjelenés: 2016
Hossz: 3:24
Szövegírók: Lukács László
Zeneszerzők: Molnár Levente
Fejes Tamás
Lukács László
Kiadó: Tankcsapda Music
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 6441 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Adjon az ég

Amikor összehozta az Isten a világot
A Férfiból egy darabot kivágott hogy
Megcsinálja neki belőle a Nőt
Azóta áldják a fiúk a Teremtőt
Aki az életnek értelmet adott
A történetet már mindenki hallotta
Van aki él és akad aki halott
A világ a lelkét az Ördögnek eladta
Vasárnap reggel a templomba’ tömeg
Van aki fiatal és van egy csomó öreg
Van aki hiszi és van aki vallja hogy
A születés az eleje
A halál meg az alja az életnek
Szerintem tévednek
Ehhez semmi köze nincs az éveknek
Remélem érted amiről éneklek
A dolgok bármikor utolérhetnek

Bánattal vagy örömmel de én
Harcolok foggal körömmel
Az Élettel a Halállal hogy
A jóból egy jó nagy kanállal
Adjon az Ég mindent
Amit szeretnék
Adjon az Ég...

Vasárnap reggel a templomba’ tömeg
Van aki fiatal és van egy csomó öreg
Van aki hiszi és van aki vallja hogy
Van aki a hangját hallja és
Mindent lát a Szívén át és
Ha baj van benyom egy szirénát
Ha kinyújtod Ő majd fogja a kezed és
Mindenen keresztülvezet
Bánattal vagy örömmel de én
Harcolok foggal körömmel
Az Élettel a Halállal hogy
A jóból egy jó nagy kanállal
Adjon az Ég mindent
Amit szeretnék
Adjon az Ég...

Van aki ésszel van aki pénzzel
Van aki egyszerű puszta kézzel
Van aki tudja van aki érti
Van aki az életét se’ félti
Van aki mindig van aki egyszer
Van aki gyűlöl van akinek tetszel
Van aki ellened van aki érted
Úgy kapod ahogy kérted
Az életed

Adjon az Ég mindent
Amit szeretnék
Adjon az Ég...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Blahalouisiana énekesnője: bármennyire szeretek szerelmes lenni, a ma esti koncert érzése annál sokkal jobb

Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét

A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.

 

A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt.  Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.

 

Blahalouisiana-dalszövegek itt.

 

Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.

 

A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.



 

Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?

 

Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.

 

Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.

 

Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál

 

A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.

Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.

 

Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.

 

A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt

 

– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb

 

– fogalmazott az énekesnő.

 

A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.

 

Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.

 

– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez

 

– tette hozzá Barbi.

 

 

Fotók: Blahalouisiana

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás