Előadó: | Brains |
---|---|
Album: | Dolgozzátok fel! |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | 2:56 |
Szövegírók: |
Lukács László |
Molnár Levente Buzsik György Lukács László |
|
Kiadó: | Tankcsapda Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mekkora bálvány előtte
az állvány, fogja a mikrofonját
Remeg a drága, az alsónadrág
a sarokba dobva rég
Jó ez a lány, semmiben nincs hiány,
gyere a karjaiddal fonj át
Meleg a nyála, jó vagyok nála,
pedig nagyon korcs keverék
Nyitva az ajtó, bennem a hajtómű
a fordulatszámot elérte
Mondom a helyet, de most
a múltkori helyett máshova menj el érte
Aztán a cuccot hozd el, de rendesen
oszd el a szemetet ne én szívjam
Befogom a számat, csak mondd a számot
ha kell, máskor is hívjam
Ne félj, a torta meg lesz fűszerezve
Csak legyen hozzá elég fű szerezve
Hiába is mondanék neked mást
Mekkora bálvány előtte
az állvány, fogja a mikrofonját
Remeg a drága, az alsónadrág
a sarokba dobva rég
Nagyon léha, valami lé ha
néha lecsúszik a torkán
És úgy ragad magával,
mint a legpusztítóbb orkán
A torta meg lesz fűszerezve
Csak legyen hozzá elég fű szerezve
Hiába is mondanék neked mást
Hidd el, én nem tehetek róla
Így rakott le az a nyomorult gólya
Hidd el, én nem tehetek róla
Szétfeszít belül a rock'n'roll rugója
Hidd el, én nem tehetek róla
Így rakott le az a nyomorult gólya
Hidd el, én nem tehetek róla
Szétfeszít belül a drum 'n' bass rugója
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook