


| Előadó: | Alvin és a mókusok |
|---|---|
| Album: | Rendet a fejekben |
| Megjelenés: | 2017 |
| Hossz: | 3:27 |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Alvin Records |
| Stílus: | Punk, Punk-Rock |
| Címkék: | Keressük! |

A reklámok parancsolnak, hogyan élj
Hogy csinálj gyermeket és hogyan vetélj
Ez így jó, ettől szép a világ
Az elit hobbija bőröket nyúz
A testtartás fontos, szépen kihúz
Ez így jó, ettől szép a világ
És majd állunk a végén virággal
Egymás vállán bőgünk megint
Csak fejeket csóválnak öregek
Az egyik felénk fordul és csak legyint
Késő bánat, vesztes alkat
Akit mesterségesen altat
A naiv ember, a Földön így azonosították
Kinn a bárány és benn a farkas
Maradj a szerkényben és csak hallgass
Úgyis a vágott műsort vetítik a csatornák
Környezettudatos elmét csiszol
Abba vízbe szarsz, amit iszol
Ez így jó, ettől szép a világ
A kapzsi drónja gyermekeket öl
Miközben egy szivarral fotelbe dől
Ez így jó, ettől szép a világ
És majd állunk a végén virággal
Egymás vállán bőgünk megint
Csak fejeket csóválnak öregek
Az egyik felénk fordul és csak legyint
Késő bánat, vesztes alkat
Akit mesterségesen altat
A naiv ember, a Földön így azonosították
Kinn a bárány és benn a farkas
Maradj a szerkényben és csak hallgass
Úgyis a vágott műsort vetítik a csatornák
És még azt is rohadt későre pakolják
Mikor a párnát szagolnánk
Hiszen álmokat kergetünk mind
Vagyis a brit tudósok szerint
Magyaráz, aki ránk is csak statisztikaként tekint
És a mohóság így csal tőrbe
Egy szép, kínában gyártott vödörbe
Csak egészség legyen, a többit megvesszük megint
Késő bánat
A naiv ember, a Földön így azonosították
Kinn a bárány és benn a farkas
Maradj a szerkényben és csak kuss
Hogyha poszt-a-po-ka-lip-ti-kus
Csak fogytak a szavak és nem volt ki lázadt
A szemétdomb tetején húztunk fel házat
Bár teltház volt fegyverből, nem szabtunk gátat
Leöltünk vadakat, kiírtottunk fákat
Most fekszem, a fiam meg szorítja kezem
Apám, mondd miért csak ezt hagytad nekem
Hogy te sem tudtál ellenne
Térdre esem, hát jöjjön mi vár
Mert ez így lesz
És ez így jó, ettől szép a világ



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter