Előadó: | Dr. Fehér Eszter |
---|---|
Album: | Slágerválogatás 1. |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | 1:31 |
Szövegírók: |
Harmath Imre Ányos Laci Buday Dénes Grósz Alfréd |
Buday Dénes |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | magyar nóta |
Címkék: | Keressük! |
Sárga rigó, sárga csikó, recece, recece, galambom:
Este gyere, késő este, recece, recece, ha mondom.
//: Ha nem szeretsz, ne gyere,
de ha szeretsz gyere be,
Nyitva van a kicsiszobám ablaka.
Este gyere, késő este, éccaka, éccaka, ha mondom!
Bánom is én, bánom is én recece, recece (sírjál ma), galambom,
mégis mindég nála vagyok, pénteken, szombaton meg vasárnap.
//: akármit is beszélnek, nem hiszek a mesének,
kákán csomót jaj de könnyű találni,
nekem így jó, így jó nekem, pénteken, szombaton, de vasárnap.
Idén is két napon át tart a Road Movie Live, a Szent István Nap rendezvénysorozat könnyűzenei programja. Augusztus 19-20-án a Műegyetem rakparton hat előadó ad ingyenes koncertet, köztük Ajsa Luna, az Irie Maffia, a Hooligans és a Road.
A program a Road Movie kezdeményezésre épül
Ennek keretében a legnépszerűbb hazai zenekarok és előadók mesélték el kötődésüket Magyarországhoz és a határon túli területekhez, régiókhoz, utcákhoz, terekhez, városokhoz. Sokan megzenésítették személyes történetüket, és az akkor született számok ma is a koncertprogramjaik részét képezik.
Színpadon a Queen-életmű
Augusztus 19-én a programot a Don't Stop the Queen tribute zenekar indítja, amely a Queen életművét viszi színpadra, vegyesen válogatva slágerekből és közkedvelt, de a rádiókban ritkábban játszott számokból.
Hooligans és Irie Maffia koncert is lesz
Őket az elmúlt harminc évben számos slágerrel jelentkező Hooligans követi, majd az este zárásaként az idén húsz éve aktív, tizenegy tagú, zenei sokszínűségéről ismert Irie Maffia lép fel, amely magyar, angol, és gyakran a két nyelvet ötvöző számaival műfajok széles skáláját járja be.
Az augusztus 20-i tűzijáték előtt a fiatal énekes-dalszerző, Ajsa Luna ad műsort, majd az újpesti rapper, Curtis lép színpadra. Az est fő fellépője az ugyancsak nagymúltú rockzenekar, a Road lesz.
Kiemelt kép: Hooligans Facebook