


| Előadó: | Dreamland Residents |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Puha ködfátyol van arcomon,
én ott vagyok hol nem látnak
ott rejtőzik el fakó gondolat
csupán csak emlék marad,
a szobám ölelt és dallal együtt
altatott el halk zene,
a festék nem takar csak díszít,
tisztán éld át s jobb lehet.
Talpam alatt felbukkannak
poros emléklábnyomok,
segítséget szeretnék
de nem kapok, pár percet ellopok,
a többi meg majd jön ha kell
csakhogy arrébb tudjak állni,
ha nem mozdulok csak ordítok,
kérlek hagyj magamba szállni!
Poros az ég és poros a föld,
egy polcon ott felejtett bárányfelhő létrát nyújt felém,
poros az ég és poros a föld,
a létrát én támasztom hadd szaladjon mindened belém!
Az utcán hever egy ócska bőrönd
megvan már a kis lakáj,
ahol a bűbáj pihen és alternatíva
nagy luxusra nem muszáj szert tenni,
csak egy könyvespolc,
rajta egyszer volt és hol nem,
messze az Óperencián túl
az üveghegyen innen.
Poros az ég és poros a föld,
egy polcon ott felejtett bárányfelhő létrát nyújt felém,
poros az ég és poros a föld,
a létrát én támasztom hadd szaladjon mindened belém!


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.