dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Marge: Popcorn, vodka, Sprite

Marge - Popcorn, vodka, Sprite

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Marge
Album: Keressük!
Szövegírók: Márta Alex
Zeneszerzők: Schmidt Gergő aka Tembo
Kiadó: Keressük!
Stílus: Pop, Hip-Hop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7335 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Popcorn, vodka, Sprite

Popcorn, vodka, Sprite
leszakad az emelet dübörög a ház
csak a bőröd nézem, ahogy áttáncolgat a fényen
középső ujjam a levegőben,
hiába szóltok, itt nem lesz csend
Popcorn, vodka, Sprite
Te vagy az a, te vagy az a lány! OH!

Hamar megláttam benned,
hogy veled hosszabb a nyár
az ajkam megpihenhet,
ha rajta nyugszik a szád...
Lehet, hogy a jövő7en
elbúcsúzunk szépen,
de ma Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a srác...

Csak az éjszaka számít,
ahogyan kábít
ahogy láttat minden képet
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a lány
(Popcorn, vodka, Sprite)
Vibrálnak a fények és te érzed,
hogy más lesz minden holnap...
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a lány
(Popcorn, vodka, Sprite)

Ne legyen vége
(ú, náh náh náh náh)
Sohase bébe
(úh náh náh náh náh)
Bekopog a gondnok (KUSS!)
pedig reggelig szól ez a cucc (OH!)
Közepső ujjak a levegőben
smároló párok az erkélyen
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a lány (OH!)

A lemenő nappal
a csókod simogat
az arcokon látod(?)
mindenhol fény falak
világítják meg a holnapot
szememből olvasod, hogy
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a te vagy az a srác...

Csak az éjszaka számít,
ahogyan kábít
ahogy láttat minden képet
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a lány
(Popcorn, vodka, Sprite)
Vibrálnak a fények és te érzed,
hogy más lesz minden holnap...
Popcorn, vodka, Sprite
te vagy az a, te vagy az a lány
(Popcorn, vodka, Sprite)

Popcorn, vodka, Sprite,
Popcorn vodka, Sprite, Sprite, Sprite

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A pápa álláspontja a mesterséges intelligenciáról

A pápa álláspontja a mesterséges intelligenciáról továbbra is érdekes, részletes és helytálló. 






A Vatikán volt az egyik első hatóság a világon, amely részletes és alapos állásfoglalást tett közzé az MI szerzői jogokra és kreativitásra gyakorolt hatásáról, valamint szabályozási beavatkozást sürgetett a károk megelőzése érdekében.


 

Részlet a Szentszék legutóbbi, kiváló állásfoglalásából

 

„Régóta bőséges bizonyíték áll rendelkezésre arról, hogy a közösségi médiában az elköteleződés maximalizálására tervezett algoritmusok – amelyek jövedelmezőek a platformok számára – a gyors érzelmeket jutalmazzák, és büntetik az időigényesebb emberi reakciókat, mint amilyen a megértéshez és a reflektáláshoz szükséges erőfeszítés. Azzal, hogy az embereket a könnyű egyetértés és a könnyű felháborodás buborékaiba csoportosítják, ezek az algoritmusok csökkentik a meghallgatás és a kritikus gondolkodás képességünket, és növelik a társadalmi polarizációt.


Tovább rombolhatja az analitikus és kreatív gondolkodás képességünket

 

Ezt tovább súlyosbítja a mesterséges intelligenciába mint mindentudó „barátba", minden tudás forrásaként, minden emlék archívumaként, minden tanács „orákulumaként" vetett naiv és kritikátlan bizalom. Mindez 


tovább rombolhatja az analitikus és kreatív gondolkodás képességünket, a jelentés megértését, valamint a szintaxis és a szemantika közötti különbségtétel képességét.

 

Csökkenti kognitív, érzelmi és kommunikációs képességeinket


Bár az MI támogatást és segítséget nyújthat a kommunikációval kapcsolatos feladatok kezelésében, hosszú távon az a döntés, hogy kitérünk a saját gondolkodás erőfeszítése elől, és beérjük mesterséges statisztikai összeállításokkal, azzal fenyeget, hogy csökkenti kognitív, érzelmi és kommunikációs képességeinket.

 

Az elmúlt években a mesterséges intelligencia rendszerek egyre inkább átvették az irányítást szövegek, zenék és videók előállítása felett. Ez az emberi kreatív ipar nagy részét azzal a veszéllyel fenyegeti, hogy lebontják és lecserélik az „MI által működtetve" címkével, az embereket pedig a gondolat nélküli gondolatok és a tulajdonos és szeretet nélküli névtelen termékek passzív fogyasztóivá teszik. Eközben 


az emberi géniusz remekműveit a zene, a művészet és az irodalom területén puszta gyakorlóterepekké degradálják a gépek számára.

 

A lényegi kérdés nem az, hogy a gépek mire képesek vagy mire lesznek képesek


Hanem az, hogy mi mire vagyunk és leszünk képesek, emberségben és tudásban gyarapodva a szolgálatunkra álló hatékony eszközök bölcs felhasználása révén. Az egyének mindig is igyekeztek megszerezni a tudás gyümölcseit az elkötelezettség, a kutatás és a személyes felelősségvállalás által megkívánt erőfeszítés nélkül."



Forrás: vatican.va

Kiemelt kép: Magyar Katolikus Egyház

 

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás