


| Előadó: | 100 Folk Celsius |
|---|---|
| Album: | Orrom krumpli, hajam kóc... |
| Megjelenés: | 1988 |
| Hossz: | 3:12 |
| Szövegírók: |
Heilig Gábor |
|
Littvay Imre |
|
| Kiadó: | Pepita |
| Stílus: | gyerekzene, country |
| Címkék: | gyerek, vicces, vidám [+] |

Lányok, játsszuk azt, hogy felnőtt nők vagyunk
Képzeljük, hogy van egy saját tükrös asztalunk
Legyen rajta rúzs és púder, fésű, kefe, szemfesték
S kezdjünk mi is biggyeszkedni, mintha felnőtt nők lennénk
Először vékonyan krémezd be arcodat
Látod máris eltüntettük róla a ráncokat
Most arcpírt tegyünk két orcánkra,
púderezzük be utána
Szemünkre kerül a szemfesték
és minden kislány máris szép
Óh, de szép...jaj, de szép...hát ez csoda...
Fiúk, játsszuk azt, hogy felnőttek vagyunk
Képzeljük, hogy minden reggel borotválkozunk
Borotvahab, zsilettpenge vagy egy villanyborotva
S kezdjünk mi is úgy csinálni, ahogy otthon apuka
Először jó alaposan mosd meg arcodat
Ugye, milyen jól esik a friss víz, szinte simogat
Most habozd be a két orcádat,
húzd végig rajta borotvádat
Vigyázz el ne vágd az állad,
látod máris nincs szakállad
Háháhá...nincs szakálla...
Lányok, játsszuk azt, hogy felnőtt nők vagyunk
Képzeljük, hogy minden reggel borotválkozunk
Legyen rajta rúzs és púder vagy egy villanyborotva
S kezdjünk mi is biggyeszkedni, ahogy otthon apuka
Először vékonyan krémezd be arcodat
Ugye, milyen jól esik a friss víz, szinte simogat
Most arcpírt tegyünk két orcánkra,
húzd végig rajta borotvádat
Szemünkre kerül a szemfesték
látod máris nincs szakállad
Gyerekek, játsszuk azt, hogy felnőttek vagyunk



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos