Előadó: | Nomad |
---|---|
Album: | Márványmenyasszony |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | 3:01 |
Szövegírók: |
Jánosi ’Cicó’ Szabolcs |
Újvári Péter Nagy Levente (Neck Sprain) Jánosi ’Cicó’ Szabolcs Juhász Marcell |
|
Kiadó: | Hear Hungary Music Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Gondoltam rád,
Tudom, hogy szép volt
Nem így akartam, de így sikerült
Fáj, amit érzek
Ez, mi megmaradt
Már csak egy visszhang
Az emlék elillan
Sajnálom
Hányszor mondjam el, hogy
Sajnálom
Elmondom százszor
Sajnálom
Hányszor mondjam el?
Sajnálom, hogy így alakult
Tovább festem a képet,
Hátha kihozok még valami szépet
Szakadék szélére épült a ház
Nem így akartam, de nem lett más
Sajnálom
Hányszor mondjam el, hogy
Sajnálom
Elmondom százszor:
Sajnálom
Hányszor mondjam el?
Sajnálom, hogy így alakult
Így egy darabig jó lesz
Amíg nem jön más, addig nem kell más
Ez ami nehéz
Mindig az elején
Halványan már látszik a fény
Sötét alagutak
Merre jársz?
Tovább kanyarognak
Mire vársz?
Sötét alagutak
Merre jársz?
Tovább kanyarognak
Mire vársz?
Engedd el
Engedd el
Hadd menjen
Engedd el
Engedd el
Engedd el
Hadd menjen
Engedd el
Sajnálom
Hányszor mondjam el, hogy
Sajnálom
Elmondom százszor:
Sajnálom
Hányszor mondjam el?
Sajnálom, hogy így alakult
Június 13. és 15. között rendezik meg a VII. Óbudai ZeneZug Fesztivált az Óbudai Társaskörben, ahol versenygyőztes zeneiskolások
a Sárik Péter Trió és Fekete-Kovács Kornél lép fel az Óbudai Vonósokkal.
A zenekar hétfői közleménye szerint az örökzöld klasszikusok mellett dzsessz- és könnyedebb feldolgozások is középpontba kerülnek az esteken, a koncertmester Pilz János, az alapító művészeti vezető Botvay Károly, a házigazda Bolla Milán lesz.
Június 13-án, pénteken Miből lesz a cserebogár? címmel országos zeneiskolai versenyeken győztes tehetségek mutatkoznak be a Budapesti Vonósokkal.
Másnap a Sárik Péter Trió és a Budapesti Vonósok fellépésére várják a közönséget
Sárik Péter zeneszerzőként és dzsesszzongoristaként a magyar zenei élet egyik kivételes személyisége
olyan muzsikus, akit a népszerű dzsesszdallamok éppúgy inspirálnak, mint Beethoven vagy Bartók zenéje.
Fotó: Sárik Péter Trió
Bartókról Sárik Péter úgy gondolja, hogy talán egyik zeneszerző sem volt akkora hatással a mai dzsesszre, mint ő
Bartók műveinek két albumot is szentelt, a ZeneZug Fesztiválon a közönség először hallhatja Ott Rezső ezekből készült vonószenekari átiratait.
Június 15-én, vasárnap Fekete-Kovács Kornél trombitaművész, a Modern Art Orchestra vezetője, a 21. századi big band muzsika elkötelezett képviselője lép fel.
Nemcsak a dzsessz, hanem a kortárs komponált zene is közel áll hozzá, olyan zeneszerzőkkel dolgozott és dolgozik együtt, mint Kurtág György, Eötvös Péter, Vajda Gergely vagy Horváth Balázs.
A klasszikus és a modern repertoár darabjaiból készített feldolgozásai merészek, miközben az eredeti darab szelleméhez hűek, ötletesek, magas technikai-szakmai színvonalat képviselnek.
Fekete-Kovács Kornél a Budapesti Vonósokkal közös este műsorát saját műveiből, Purcell és Händel muzsikájából, valamint Bartók-kompozíciókból és átiratokból állította össze.
A program kerti mulatsággal zárul. További információ a fesztiválról ezen az oldalon érhető el.
Kiemelt kép: Budapesti Vonósok Facebook