Előadó: | Gájer Bálint |
---|---|
Album: | Swing\'N Pop |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | 3:54 |
Szövegírók: |
Major Eszter |
Gájer Bálint Ferencz Péter |
|
Kiadó: | Universal Music Hanglemezkiadó Kft. |
Stílus: | Pop-Rock, swing |
Címkék: | Keressük! |
Ki az, aki érzi,
Ki az, aki érti,
Hogy sose menő,
Ha férfi a nő?
Tömeg a liftben,
Érzem, egy kéz direkt hozzám ér,
A szoknya úgy libben,
Hogy mit rejt, látni akarjam még.
Ezernyi szálon,
Ezer módon megy a könnyed csábítás,
Örökös álom,
Hogy ne csak mindig a felszínt lásd.
Egy kicsit megfordult most minden,
Ami kincs volt, az lett ingyen,
Ezt nem akarom!
Hagyd, hogy férfi legyek,
Ki a női nemet és az igent is érti,
Legyél ajándék, én a hős, aki véd,
Maradj új és mégis régi!
Legyél távoli titkos hely,
Amit én fedeznék fel!
Akinek a szívéért küzdeni kell!
Ki az, aki érzi,
Ki az, aki érti,
Hogy sose menő,
Ha a férfi a nő?
Asztalra mappa,
Szembetűnő dekoltázs,
Hogy mi van alatta:
Csak egy mozdulat, hogy lásd.
Ezernyi szálon,
Ezer módon megy a könnyed csábítás,
Örökös álom,
Hogy egyszer ennél lejjebb áss.
Egy kicsit megfordult most minden,
Ami kincs volt, az lett ingyen.
Ha nem akarod:
Hagyd, hogy férfi legyek,
Ki a női nemet és az igent is érti,
Legyél ajándék, én a hős, aki véd,
Maradj új és mégis régi!
Legyél távoli titkos hely,
Amit én fedeznék fel,
Akinek a szívéért küzdeni kell!
Kelemen Gáspár hegedűs lett a Virtuózok jubileumi évadának magyar győztese, míg édesanyja, Kokas Katalin az év zenepedagógusa díjat vehette át a Virtuózok komolyzenei tehetségkutató 10. évadának péntek esti döntőjében.
A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője
Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt
Kelemen Gáspár és Paládi Máté párbajából a a 16 éves hegedűvirtuóz került ki győztesen, produkcióját álló tapssal értékelték a zsűri tagjai. A zsűrielnök, Plácido Domingo világhírű operaénekes fényes karriert jósolt a nyertesnek, míg az előadásmódját, egyedi zeneiségét és színpadi jelenlétét Hauser világhírű csellóművész méltatta.
A döntőben Kelemen Gáspár édesanyja, Kokas Katalin, a Fesztivál Akadémia Budapest művészeti vezetője az év zenepedagógusa elismerést vehette át mesterkurzusok és koncertek szervezéséért, valamint a gyermekek támogatásáért tett erőfeszítéséért.
A Liszt Ferenc-díjas hegedű- és brácsaművésznek, érdemes művésznek a világhírű operaénekes, José Carreras adta át a díjat.
A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője
Fót, 2025. június 6. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, a Virtuózok fővédnöke átadja a győzteseknek a díjat, elsőként Amelie Jade Knapp osztrák versenyzőnek a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt
A jubileumi műsor a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával a határon túli tehetségeket is felkutatta, és a legígéretesebb versenyzők hazánk elismert zenetanárainak közreműködésével mesterkurzuson is részt vehettek.
A határon túli válogatóban felfedezett Paládi Máté Magyarország másik klasszikuszenei reménységeként a nemzetközi döntőig jutott. A 19 éves tiszapéterfalvai művész zongorajátékában José Carreras zsűritag szerint Liszt Ferenc szenvedélye elevenedett meg. A második helyezetteknek az MTVA biztosította a különdíjat: koncertlehetőséget a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával, valamint egy-egy értékes porcelánhegedűt.
A közmédia műsorkínálatában 2014 óta szereplő komolyzenei tehetségkutató verseny ismét bemutatkozási lehetőséget biztosított országos és nemzetközi színtéren egyaránt öt nemzet - Magyarország, Ausztria, Montenegró, Szerbia és Szlovénia – tehetségeinek.
A branddé vált Virtuózok a műsor után sem engedi el a felfedezettjei kezét és többek közt fellépési lehetőségeket biztosít az ifjú tehetségeknek világsztárokkal és a leghíresebb nagyzenekarokkal. A jubileumi évad versenyzői többek között különdíjként az Il Divo felajánlásából felléphetnek a világhírű énekegyüttes júniusi, budapesti koncertjén.
A Virtuózok 10. évadának valamennyi adása újranézhető ezen az oldalon.
Borítókép: Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt