dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kalmár Pál: Még egy éjszaka...

Kalmár Pál - Még egy éjszaka...

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kalmár Pál
Album: Keressük!
Szövegírók: Seress Rezső
Zeneszerzők: Seress Rezső
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4478 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Még egy éjszaka...

Hazug álmok koldus botja az én beteg szívem
Jöjj el hozzám utóljára más kérésem nincsen
Őszi eső bánatosan verdesi a fákat
Csengő arannyal fizetem meg az éjszakádat
Várlak, várlak.

Még egy éjszaka legyen az enyém a fájdalom
Még egy éjszaka hallgasd meg utolsó panaszom
Még egy éjszaka azután örökre elmegyek
Még egy éjszaka s útadban többé már nem leszek

Jöjj el hozzám utoljára úgy mint akkor régen
Nyár volt és én vágyakozva a szemedbe néztem
Jöjj mégegyszer utoljára többé úgysem látlak
Csengő arannyal fizetem meg az éjszakádat
Várlak, várlak.

Még egy éjszaka legyen az enyém a fájdalom
Még egy éjszaka hallgasd meg utolsó panaszom
Még egy éjszaka azután örökre elmegyek
Még egy éjszaka s útadban többé már nem leszek

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás