


| Előadó: | The Medley's |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pauer Gellért |
|
Magos Bálint |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A részeg szombat reggelt a teraszon töltöm,
nem a Trolltungán.
Nem iszom sokat, mert megígérted,
hogy átugrasz hozzám ma délután.
Átjössz hozzám, és főzöl nekem,
én meg várok rád, de tudom, este lesz,
este jössz csak át, fáradt leszel,
és rám találsz majd egy hét után.
Egy átivott, átevett, átharcolt hét után
azt kapod majd, amit látni szeretsz,
és megkérdezed majd, hogy szeretlek e még,
és ha igen miért, mert te nagyon szeretsz...
Úgy teszel majd, mintha örülnél nekem,
mintha nem lepne meg az, amit itt találsz,
én meg nem mondok semmit, csak átölellek,
de Pesten ölellek, nem a Trolltungán.
Emlékszel rá, aznap esett és ázott Pest,
Te harmat-arccal jöttél az esőben kipirultan, ragyogva.
Emlékszel rá, esett és ázott Pest,
a Király utcánál elém értél és rám nevettél, én meg nevettem rád.
Nekem öt macskám van, gonoszak mind,
gonoszabbak nálad, nem emberek.
Engem mind az öt imád, és megtesznek bármit,
bármit megtesznek, hogy rossz legyek.
De nem leszek rossz, csak a teraszig megyek,
csak a teraszig megyek és lenézek rád.
Még egy sör, még egy szál, számítok rád,
számítok rád, pedig nem lehet.
Hosszú, meleg nyár, áram is van,
és gáz, meg egy őrült, aki epedve vár,
háromszáz négyzetméter keresztmetszetet
egy golgotán felfelé cipelő váll.
Damjanich harminckettő, egy dohánybolt mellett,
Rómába ér, aki idetalál,
de Te este jössz majd, mikor sötét lesz minden,
de Pesten lesz sötét, nem a Trolltungán.
Emlékszel rá, aznap esett és ázott Pest,
Te harmat-arccal jöttél az esőben kipirultan, ragyogva.
Emlékszel rá, esett és ázott Pest,
a Király utcánál elém értél és rám nevettél, én meg nevettem rád.
Te gyertyákat adtál, mikor nem volt még áram,
Te itt voltál velem minden éjszaka.
Parfümöt fújtál a párnámra reggel,
mert tudtad, hogy hiányzol, ha nem érsz haza.
Haza időben, mert Te mindig késtél,
mindig késel, mert Te mindig rohansz.
Én meg sosem rohanok, én csak itthon várlak,
azt álmodom, hogy Te hozzám rohansz.
És a pékség, meg a dohánybolt, meg a szépségszalon,
meg az eladó lány, meg zokogó nő,
Meg a megállóban fetrengő hajléktalan,
meg az üvegek, a dobozok, a dugók, a csikkek,
az eldobott tűk, meg a kupakjaik
várnak rád, itt a teraszomon,
de Te este jössz majd, mikor sötét lesz minden,
a belvárosban, nem a Trolltungán.



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala