dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Győri Szabó József: Amikor az édesanyám imakönyvét

Győri Szabó József - Amikor az édesanyám imakönyvét

off off off off off
Magyarnóta-válogatás 2.
Előadó: Győri Szabó József
Album: Magyarnóta-válogatás 2.
Megjelenés: 2009
Hossz: 2:29
Szövegírók: Papp Tibor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: magyar nóta
Címkék: élet, halál, sors [+]
Megtekintve: Ma 1, összesen 7926 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Amikor az édesanyám imakönyvét

Amikor az édesanyám
imakönyvét utoljára kértem.
Leborultam ágya elé, kértem őt,
hogy bocsásson meg nékem.
Megfogadtam néki,
esküt tettem rája,
Józan ember lesz belőlem
akkor is, ha két szemét lezárja.

Aztán jött egy barna asszony,
aki engem belevitt a bűnbe.
Megtanultam az éjszakát
átmulatni a cigányzenével.
Eskü szegő lettem,
a szép asszony bolondja,
Így jár, aki éjjel mulat,
nappal meg a Miatyánkot mondja.

Eskü szegő lettem,
a fél világ bolondja,
Így jár, aki éjjel mulat,
nappal meg a Miatyánkot mondja.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Soltész Rezső a Húrokon írt történelem című műsorban

A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.


Soltész Rezső-dalszövegek itt.

 

"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."


- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.



 

A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.


Forrás: fonogram.hu

Fotó: Soltész Rezső Facebook

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás