Előadó: | Győri Szabó József |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Ságodi József |
Kovács Gyula |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | magyar nóta |
Címkék: | élet, emlék, múltidéző, sors [+] |
Azt hittem, hogy könnyű lesz
majd elfeledni téged,
De úgy látszik mást mond a szív
és mást mond az élet.
Foszladozik az emléked
mégis, hogyha látlak,
Szótalanul, mint az árnyék,
fordulok utánad.
Azt mondják, hogy te sem vagy már
oly vidám mint régen,
Könnyezel tán, ha nem látnak
magányos estéken.
||: Mi lenne, ha visszatérnénk
egymáshoz szép csendben?
Együtt mennénk míg az idő,
végleg tova rebben. :||
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook