dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Veres Mónika: Papa ne félts!

Veres Mónika - Papa ne félts!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Veres Mónika
Album: Keressük!
Szövegírók: Ágnes Vanilla (Frenyó Ágnes)
Zeneszerzők: Dr. Szakáts László
Kiadó: Keressük!
Stílus: Synth-pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 2885 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Papa ne félts!

Refrén:
Papa ne félts, nem leszek rossz kislány,
papa ne félts, ez csak a korral jár.
Papa ne félts, ez vagyok én,
tudod a jelszót csak őszintén!

Ráérsz még arra, hogy felnőtt legyél,
alig 14 ugye nem sok még.
Egy őszinte lány már ezután
valami nagy- nagy dologra vár.
Nem kell sietni, csak odafigyelj
a szív a fontos, mert ott van a jel.
Annyi film van, mi álom volt már,
izgalmasabb, mégis a valóság.

Refrén 2x

Nem kell többé a rózsaszín álom,
a babaházat rég ki nem állom.
Nem vágyom többre, mint ami jár,
nekem elég ha a szerelem vár.
Kezdem már látni, hogy milyen az élet,
fiúk és lányok csúnyák és szépek.
Én maradok egyszerű, őszinte lány,
hát ez van, ilyennek születtem már.

Refrén

Nem történt semmi,
csak változik minden,
mert megy az idő,
hisz ebben semmi sincsen.
Nem nagy a baj, de suli után
egy kis lazítás nekem is jár.

Refrén 2x

Papa ne félts ...Papa ne félts...
Papa ne félts, ez vagyok én.
Tudod a jelszót csak őszintén!
Papa ne félts!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait

Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen


40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.


Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.




A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.


Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek


Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet. 


„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”


– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”


Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”


A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.


Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás