Előadó: | Defekt zenekar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kiss Zoltán (KissZ) |
Kiss Zoltán (KissZ) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | valóság [+] |
Ablakon megint kinéztem
Nem először úgy emlékszem
Volt igen, volt már ilyen
Furcsa volt, hogy visszanéztek
Kintről rám a tűzszerészek
Ne mozdulj, más is pihen
Várjuk az új híreket
Képzeljünk szép képeket
Tűzszerészek helyett lepkék
Bombák helyett óceán-kék
Víz ölel, sodródni kell
Korallzátony fölött úszom
Melegem van mégis fázom
Belém mar, egy hópehely
Nyomasztó téli ünnepek
Elfordított kismadárfejek
Madárszemek bámulnak rám
Pehelytolluk lesz a párnám
Mindenhol angyal kezek
Madárfejű gonosz sárkány
Mosolyogva ülsz a bombán
Késő már, ész nem vezet
Víz mélyén szép tündérlány
Sodródik hótól bénán
Feláll végül, száll a vére
Bombáinak tetejére
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán