Előadó: | Czibi Norbert |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Czibi Norbert |
Kolozsvári Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Évek múlnak sorban mégsem lépsz
Félelemben remélsz
Szíved lassan ver, de mégsem élsz
Minden álmot felélsz
Tudom jól, mert minden nap látom
Hogy rossz úton járunk
S ha érzem, hogy szívedben
A kétely megtalál
Csak rád nézek s várok
Hogy érezd és lásd
Rád is új nap vár
Te is azt érzed, hogy egy új út vár
Ez csak egy végtelen szabad
Féktelen szabadesés
De hova sodor a szél?
Mert bár a szívem szabad
Mégsem feledem én
Tudom, hogy közel a cél
Minden élet hidd el más és más
S a csillagokkal felér
Míg Te minden nap csak harcolnál
Engem a béke kísér
Tudom jól, hogy nem kell megvárnom
Míg széthullik álmom
Rá kell hogy ébredjünk
Lépnünk kéne már
Mert minden nap érzem
Hogy mély sebből vérzem
De mégsem fáj
Tudod én érzem, hogy egy új út vár
Ez csak egy végtelen szabad
Féktelen szabadesés
De hova sodor a szél?
Mert bár a szívem szabad
Mégsem feledem én
Tudom, hogy közel a cél
Most mindent újra kezdek végre
Másoktól egyetértést már nem várok el
Árnyékból átlépek a fényre
Veled vagy nélküled, de álmom nem adom fel!
A szívem szabad mégsem feledem én
Tudom, hogy közel a cél
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János