Előadó: | MC Attika & Sir Round |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szécsény Mihály |
Dékán Frigyes |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Mulatós |
Címkék: | Keressük! |
Rap:
A bánat várat, na indul a járat
Ha tátod a szádat tölts bele párat
Stexszel a zsebben minek is fekszel
Szesszel az élet nem igen stresszel
Sörrel a bor tuti jó löket
Egy kísérő feles még rájöhet
Töméntelen csak a tömény legyen
Hisz a hiánya hat rám törékenyen
Verse:
Ma minden nagyon jó, a kedvem ragyogó
Bár egy kis muzsikus vagyok, de búsuljon a ló!
Megvallom őszintén, bepityizáltam én
S a fixemből majd lélegzetet veszek elsején!
Refrén:
Vagyonom nem volt, hitelem nincsen, ragyogó kedvem van!
Van bennem egy szalonspicc, ez aztán a jó vicc!
Fütyülök erre, fütyülök arra, amikor spiccem van
Azt mondják, hogy ilyenkor szexepilem van!
Most a csókot kívánom, bár ez banális!
Most úgy érzem, imádom tán még magát is!
Vagyonom nem volt, hitelem nincsen, ragyogó kedvem van!
Van bennem egy szalonspicc, jól érzem magam!
Rap:
Ha a főnök dőzsöl, az agy begőzöl
Húzod az igát, de vízzel főzöl
Ilyenkor kell egy jó söntés
Ahol azonnal tódul a fröccsöntés
Jön a nagy döntés, meg a vadkörtés
Ereimbe robban a túltöltés
Elég viccesen eshet spiccesen
Kinek nem rejt semmit a slicce sem
Refrén:
Vagyonom nem volt, hitelem nincsen, ragyogó kedvem van!
Van bennem egy szalonspicc, ez aztán a jó vicc!
Fütyülök erre, fütyülök arra, amikor spiccem van
Azt mondják, hogy ilyenkor szexepilem van!
Most a csókot kívánom, bár ez banális!
Most úgy érzem, imádom tán még magát is!
Vagyonom nem volt, hitelem nincsen, ragyogó kedvem van!
Van bennem egy szalonspicc, jól érzem magam!
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes