dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Katona Zászló: Isten bajsza

Katona Zászló - Isten bajsza

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Katona Zászló
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2290 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Isten bajsza

Irigység,mohóság,barázdaság,
Hiúság,fösvénység és lustaság
Fenékig isszuk a poharat
Ami megmaradt az a halál.

Kívül-belül mint egy járvány
Tombol a hétfejű sárkány!
Az Isten bajsza meg
Szakálla meglebeg
Kell-e félned: megkefélnek
Ha minden egyre megy.

Az Isten bajsza meg
Szakálla megremeg
Ha lenézettel a mélységbe:
A tük reccs megreped.

Aljasság,hazugság,káromkodás,
Gyilkosság, árulás, garázdaság!
Ahová lépsz: a mocsok terem
Bukott szamár a történelem!

Kívül-belül mint egy járvány
Tombol a hétfejű sárkány!
Az Isten bajsza meg
Szakálla meglebeg
Kell-e félned: megkefélnek
Ha minden egyre megy.

Az Isten bajsza meg
Szakálla megremeg
Ha lenézettel a mélységbe:
A tük reccs megreped.

Az Isten bajsza meg
Szakálla megremeg
Ha lenézettel a mélységbe:
A tük reccs megreped.

Az Isten bajsza meg
Szakálla megremeg
Ha lenézettel a mélységbe:
A tük reccs megreped.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás