Előadó: | Az ikrek: Rácz Kármen és Rácz Kriszta |
---|---|
Album: | Csináljunk zenekart! |
Megjelenés: | Keressük! |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bornai Tibor |
Bornai Tibor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
Címkék: | Keressük! |
A macskánk és a hegedű
jó barátok lettek,
sokáig csak az volt a baj,
hogy nem beszélgettek.
Annyi mindent mondtak volna
arról, hogy mi történt,
de nem beszélték egymás nyelvét,
még csak nem is törték.
Macskánk végül megtanult
egy kicsit hegedűül,
aztán pedig úgy döntött,
a hegedűre ráül.
Erre már a hegedű sem
maradhatott csendben,
megnyikkant, hogy a macskánk értse,
ez így még sincs rendben.
Nahát, gondolta a macskánk,
hiszen ezt én értem!
Hé,. hegedű, mondj valami
mást is, kérlek szépen!
Lassan-lassan, ügyetlenül
beszélgetni kezdtek,
végül aztán még sokkal jobb
barátokká lettek.
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a