


| Előadó: | Az ikrek: Rácz Kármen és Rácz Kriszta |
|---|---|
| Album: | Csináljunk zenekart! |
| Megjelenés: | Keressük! |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bornai Tibor |
|
Bornai Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
| Címkék: | Keressük! |

A szomszédunkba egy szép napon új lakók költöztek,
megörültem, mert a régiek folyton üvöltöztek.
Megörültem, de pár nap múlva majd’ megőrültem,
mert az új lakó egy trombitát fúj hangosan és szüntelen.
Azóta nem hallom a rádiót és a tévé műsorát,
nem hallom anyut, ha hív vacsorázni, csakis a trombitát.
Azt se hallom, ha vendég jön, és a csengőre tenyerel,
a saját gondolatom se hallom, a hangversenyben a trombita nyer.
Jó nagy baj van, nagy baj van,
trombitálnak a szomszédban.
Úgy döntöttem, bosszút állok, nem hagyom magam,
mától fogva harsonázok, és fújom szorgalmasan.
Tudjátok, az a harsona, amit húzogatni kell,
és hangosabb, mint a trombita, szóval éppen megfelel.
Jó nagy baj van, nagy baj van,
trombitálnak, meg harsonáznak a szomszédban.
Azóta a mi házunkból elköltöznek az emberek,
mert a trombitától, meg a harsonától megmaradni nem lehet.
Aki mégis marad, mert úgy döntött, hogy nem hagyja magát,
az elmegy a boltba, és vesz magának egy trombitát, vagy egy harsonát.
Jó nagy baj van, nagy baj van,
Ezek megőrültek a szomszédban.



INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL
2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.
- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?
- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven.
Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.
- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?
- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy
ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.
- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?
- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.
- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?
- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben
a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.
- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?
- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.
Fotók: Heaven Street Seven hivatalos