Előadó: | Insane |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem érted, meg ami bennem tévedt el
Van egy sárgult, régi kép ami ketté tépte az életem
Miért kell, hogy ez így legyen?
Ma fázom, s minden percem árnyék
Az érzést, ha megértenéd
Félnél, ha értenéd
Most már az árnyék átkarol mindenhol,
Felemészt mindig
Nincs egy hely se hol újra rám tudsz nézni a fényben
A naplóm megtelt régi, szürke élettel
Mondd, hogy van remény!
S majd eljön a perc, és ez véget ér
Állj fel s lépj elém, mondd: jön a reggel
Jön majd egy éjjel, s egy új nap kel fel
Ohhhh… Ha eljön az az éj
csak ébressz majd fel
Ohhhh ha álmodnék….ha álmodnék
Tudom, hogy véget ér majd a sötétség
Ez nem megy így már
Nem megy tovább
Csak a remény számít, a remény ami megmaradt
Lesz holnap
Holnap véget ér a jelen, s a múlt
Ohhhh… Ha eljön az az éj
csak ébressz majd fel
Ohhhh ha álmodnék….ha álmodnék
Ohhhh majd mondd el hol a fény, ha újra elfelejteném
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik