dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hahó Együttes: Apa a legnagyobb hős

Hahó Együttes - Apa a legnagyobb hős

on on on on on
Tyúkhúr
Előadó: Hahó Együttes
Album: Tyúkhúr
Megjelenés: 2018
Hossz: 03:01
Szövegírók: Kardos-Horváth János
Bencsik-Kovács Zoltán
Zeneszerzők: Bencsik-Kovács Zoltán
Kiadó: ECDC
Stílus: Gyerekdal, gyerekzene
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 5, összesen 33029 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Apa a legnagyobb hős

Vegyük a szülőket szépen sorba'
Kérdezni mindig a gyerekek dolga
Hogyan is indult el a nagy történet
Milyen volt nélkülem régen az élet
Volt-e Anyának egy másik barátja
Apának mindig volt-e gitárja
Nagyiék régen is Miskolcon éltek
Milyenek voltak a kétezres évek
Anya beugrott-e néha a kádba
Nem most, ahnem még kiskorába'
Apának volt-e olyan kisautója
Rajzol-e szíveket a meghívóra.

Apa a legnagyobb hős a világon
Anya is egy hős, gyereke van, három
Szeretem jobban, mint a csokikat Őket
Örülök, hogy kaptam ilyen szülőket.
Anya a legnagyobb hős a világon
Apa is egy hős, gyereke van, három
Szeretem jobban, mint a csokikat Őket
Örülök, hogy kaptam ilyen szülőket.

Anya jó karalábéfőzelékbe'
De sok ruhája van egy nagy szekrénybe'
Cipője száz pár, de mindegyik másra
Asziszem még sincs gumicsizmája.
Apának van egy kis bankkártyája
Bármit megvehet, ha azt használja
Nagyon szeretné, ha jól tanulnék
Ügyes, okos, szép felnőtt lennék
De hogy kerültem bele Anya hasába
Hol voltam még az Ő kiskorába'
Fel kéne másznom a családfára
És Apának kéne állni alája.

Apa a legnagyobb hős a világon
Anya is egy hős, gyereke van, három
Szeretem jobban, mint a csokikat Őket
Örülök, hogy kaptam ilyen szülőket.
Anya a legnagyobb hős a világon
Apa is egy hős, gyereke van, három
Szeretem jobban, mint a csokikat Őket
Örülök, hogy kaptam ilyen szülőket.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás