


| Előadó: | Bornai Tibor |
|---|---|
| Album: | Felébredt a tél |
| Megjelenés: | 2016 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bornai Tibor |
|
Bornai Tibor |
|
| Kiadó: | ECDC |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere szállj, repülj, ha kavarog a hó!
Hó-szín paripánk lába szikrát ver a fákon,
jég-szán fut az égen velünk.
Könnyű suhanását a felhők hada nézi,
sok száz pici csillag köszön nekünk.
Fent már csak a szél fújja sírós muzsikáját,
úgy szép ez a dallam, ha fáj.
Kristálypalotám tornya már-már idelátszik,
fénylő fekete égboltra néz a táj.
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere szállj, repülj, ha kavarog a hó!
Jégből vagy a vágyunk, az ágyunk meg a párnánk,
szívünk meg a lelkünk csupa jég.
Elszáll ez a hintó, és elszáll vele az élet,
nem volt aki innen hazavágyott, soha még.
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere, gyere, repülj, repülj, kavarog a hó!
Gyere szállj, repülj, ha kavarog a hó!



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter