Előadó: | Bornai Tibor |
---|---|
Album: | Felébredt a tél |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bornai Tibor |
Bornai Tibor |
|
Kiadó: | ECDC |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Milyen hideg ez a február,
milyen prózaiak a hajnalok!
Milyen nehezen hihető,
hogy egyedül vagyok!
Néhány ki nem mondott gondolat,
félig félreértett félszavak,
csupán ez maradt!
Csak a havas eső állna el,
és akkor korán elindulok,
és útközben valahol
egy forró kávét ihatok.
Néhány befejezetlen mozdulat,
még jó, hogy összesen csak ez maradt,
csupán ez maradt.
Szürke város felett szürke ég,
és szürkék a járókelők,
szinte azt se tudom hirtelen,
hogy délután van vagy délelőtt…
Néhány messze fénylő pillanat,
hát jó, hogy ennyi azért megmaradt,
csupán ez maradt.
Milyen hideg ez a február,
milyen prózaiak a hajnalok,
milyen nehezen hihető,
hogy egyedül vagyok.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik