


| Előadó: | Majsai Gábor |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Ember Péter Majsai Gábor Rédei Renáta |
|
Ember Péter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Swing |
| Címkék: | boldogság, érzelmes, könnyű, nosztalgia, retro, romantikus, sláger, szerelem, szerelmes [+] |

Vásárlás, flancos új plázák,
sálak, nercbundák,
(Ó, nézd, drágám!)
Szandálok, ruhák, nyakláncok,
üres reklámok, elég már!
Hát nem bírom, mégis várakozom,
lassan kész vagyok, de mit kapok a pénzemért?
Egy édes csók, bájos pillantás.
egy kis csábítás, nem kell más.
New York, San Francisco, édes báj és vonzó!
A nő az nő bármerre jársz.
Nő nélkül az életem,
ha egyedül vagyok, én szétesem,
a milliók, a pénz hiába vár.
Nő nélkül az életem
túl egyszerű és nem élvezem,
a bankkártyám is unatkozik már.
Vásárlás, őrült felhajtás,
egy kis fejfájás nem nagy ár.
Ékszerbolt, na erről szó sem volt,
csak apró gyémántok…
(Egy gyűrű jár!)
Hát mit tegyek?
A háló körbevett.
Bár kész vagyok, elolvadok
a pénzemért.
Egy édes csók, bájos pillantás.
egy kis csábítás, nem kell más.
New York, San Francisco, édes báj és vonzó!
A nő az nő bármerre jársz.
Nő nélkül az életem,
ha egyedül vagyok, én szétesem,
a milliók, a pénz hiába vár.
Nő nélkül az életem
túl egyszerű és nem élvezem,
a bankkártyám is unatkozik már.


Az Anna and the Barbies új dallal zárja az évet: a Még egy kedd egy intenzív, társadalomkritikus dal, amely december 12-én a Dürer Kert színpadán is felcsendül majd.
Az Anna and the Barbies ismét erős üzenettel jelentkezik: Még egy kedd című friss szerzeményük a modern élet ritmusát és az emberi kiégést fogalmazza újra ironikus és sűrű, rapszerű előadásban.
Anna and the Barbies-dalszövegek itt.
Pásztor Anna így mesélt a dalról: „Az emberek ideologizálják a hétvégéket, hibernálnak vasárnap, a hétfőket csukott szemmel szenvedik végig, és talán szerdától, térden csúszva, de ébredezik bennünk remény. Mi írtunk a keddekről egy dalt, ami érdekes módon egy kicsit az emberiség mostani állapotát is leírja: a senki földje, ahol egyszer csak egy kedden rádöbbensz, hogy hajótöröttként egyedül maradtál.” A dal egy nyers, ironikus manifesztum, amelyben a ritmus és az önirónia kerül középpontba.
A videoklipet Vadas Géza rendezte, aki így emlékszik a közös munkára:
„Anna futógépes vízióval keresett meg. Amint meghallottam az alapötletet, tudtam, hogy működni fog. A helyszínen formáltuk véglegesre – letisztult, mégis erős lett, pont, ami a dalhoz kell.”
A Még egy keddet – a régi kedvencekkel együtt – élőben is hallhatja a közönség december 12-én a Dürer Kertben.
Fotó: Anna and the Barbies