Előadó: | R-GO |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szikora Róbert (Bob Lanky) |
Szikora Róbert (Bob Lanky) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | pop, europop |
Címkék: | Keressük! |
(Smile, Smile!)
A szerelem csak árnyékot vet rám, mintha pincében napoznál,
Hallom, látom, milyen forró, mégsem érzem, ó Te csaló,
Nevess, nekem pont ennyi elég!
Berúgatsz édes csókjaiddal, kirúghatsz vadul, gúnnyal,
Szenvedélytől felsúlyozva, vad szeszélytől felduzzasztva,
Nevess, nekem pont ennyi elég!
R:
Csak vészesetben ordítom, mert egy férfi szájból sután szól:
Évi szeretlek téged!
Csak vészesetben ordítom, hogy kellesz, nem csak szombaton,
Évi, így állnak a dolgok.
-------------------------------------------------------------------------------
(Smile, Smile!)
Mint repülő hal, én is ugrom, fel szemben, az árral úszom,
Partra vetett hal, ki tátog, reményt lehelj rám Te átok,
Nevess, nekem pont ennyi elég!
R:
Csak vészesetben ordítom, mert egy férfi szájból sután szól:
Évi, szeretlek téged!
Csak vészesetben ordítom, hogy kellesz, nem csak szombaton,
Évi, így állnak a dolgok.
-------------------------------------------------------------------------------
Csak vészesetben ordítom, mert egy férfi szájból sután szól:Évi…
Csak vészesetben ordítom, hogy kellesz, nem csak szombaton, ó, Baby…
Pécsen és a villányi borvidéken kínál programokat az Európai Bordalfesztivál
Négy ország énekegyüttese, több zenekar és néptánccsoport is fellép a Pécsen és a villányi borvidéken szeptember 19. és 21. között megrendezendő 29. Európai Bordalfesztiválon.
A 14. Villányi prémium bormustrával és a harmadik alkalommal zajló Bordalnok énekversennyel kiegészülő rendezvényen a házigazda Bartók Béla Férfikar mellett olasz, angol és szlovák énekegyüttesek lépnek fel.
Az érdeklődők a Pécsi Szimfonietta, a Zengő Együttes, a Misina Néptáncegyüttes, a Somogy Zenekar és a Pécsi Ércbányász Koncertfúvószenekar műsorait is meghallgathatják. A fesztiválon az énekegyüttesekkel Kovács István basszus- és Bognár Szabolcs baritonénekes is fellép.
A fesztivál első napján a villányi borvidék ad otthont a programoknak
A Jammertal Pince lovagtermében megrendezett megnyitó után indul az énekesek felvonulása a villányi pincesoron a fesztivál együtteseivel, amelyek ezt követően pincekoncerteket tartanak.
Szombaton gálakoncert keretében lépnek fel együttesek
Szombaton gálakoncerten hallhatja a pécsi közönség a résztvevő együtteseket a pécsi Kodály Központban. A gálakoncertet megelőzően a 14. Villányi Prémium Bormustra színesíti a rendezvény programját. A Kodály Központ aulájában idén tíz villányi pincészet prezentálja borait.
A villány-siklósi borút településein is lesznek koncertek
A fesztivál zárónapjának délelőttjén a villány-siklósi borút településein adnak koncerteket a résztvevő együttesek, majd délután
Kiemelt kép: illusztráció/Freepika pécsi Széchenyi téren a Pécsi Napok záró napjába bekapcsolódva, a Bor és Dal Ünnepén szüreti felvonulással, borkóstolással és a Népek bordalai és táncai elnevezésű rendezvénnyel zárják a programsorozatot.