Előadó: | R-GO |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hamza Zoltán |
Kozma Tibor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | pop, europop |
Címkék: | életérzés, szerelmes, vágy, várakozás [+] |
Néha Rád telepszik még, egy vak látomás,
Ne kérd, hogy hozzuk vissza Őt.
Bőröd illatától, újra szédült dal kiált,
Ne kérd, már elvitte az ősz.
Ha Rád telepszik néha vágyad,
S űzd tovább, ne kérd, nem fordulok Feléd.
Minden pillanat, ha itt vagy bennem, lángra kap,
Ne kérd, nem fordulok Feléd.
R:
Elutazott már a szenvedély, nem akar a tűzből égni, fél,
Köszönöm az összes álmot, felébredtem már.
Soha többet őrült szenvedélyt, köszönet, a tűzből égni fél,
A szerelemre születni kellett volna talán.
------------------------------------------------------------------------
Néha rám telepszik még egy gondolat,
Ne kérdezd, nincs válasz, hogy miért.
Soha tengerén egy könnycsepp most szárnyra kap,
És felénk röpíti a szél.
Rám telepszik terhünk és húz tovább,
Elég, ne tiltakozz, ne félj!
Tenger hadd sodorjon fodrán az őszi ár,
S remél, hogy lelkünk összeér.
R: (2x)
Elutazott már a szenvedély, nem akar a tűzből égni, fél…
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik