dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Fekete Teve: Bolondokháza

Fekete Teve - Bolondokháza

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Fekete Teve
Album: Keressük!
Szövegírók: Sugár Andor
Sugár Andor László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3899 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bolondokháza

Az egyik a fülembe ordibál
Azt hiszi így jobban megértem
Csak folytatja, meg sem áll
Amikor csendre intem

A másik nem hagy békén
Levelet ír, minden nap hívogat
Nem hagy nekem
Tíz perc nyugalmat

Refrén:
Igen, jó helyen jársz
Ez itt a bolondokháza, épeszűek számára
Nem menekülhetsz el te sem
Nem menekül soha senki sem
Soha senki sem

Az emberek hetven százaléka
Az előítélet nevű betegségben szenved
Vitatkozni neked
Sincs már kedved

Mégis kérdezel
Aztán a válasz sem érdekel
Magyarázok szüntelen
Lassan elfogy a türelmem

Refrén

Azt mondod változzak meg
Szerinted nem érzem át
Hogy miért nem oldhatom meg
A világ összes baját
Azt mondom nem értessz meg
Engem csak idegesít
Túl sok volt mindenből már
Talán a csend majd segít
Még most is hangosabban üvölts de fogd be a szád
Engem meg ne hallgass meg
Én azért figyelek rád
Azt mondom nem értessz meg
Engem csak idegesít
Túl sok volt mindenből már
Talán a csend majd segít.

Refrén 2x

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás