dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Xantus Barbara: Flört

Xantus Barbara - Flört

off off off off off
Barbara
Előadó: Xantus Barbara
Album: Barbara
Megjelenés: 1995
Hossz: 3:54
Szövegírók: Szurdi Miklós
Zeneszerzők: Döme Zsolt
Kiadó: Zebra
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 6406 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Flört

Ma reggel korán a tükörbe néztem
De bizony semmit nem láttam benne mégsem
Mert tegnap este a tükör összetört
Mikor a füledbe jutott az a kis, kis, kis flört

Pedig nem is a tükörben láttad
Oda csak a tele Whiskys üveget vágtad
Mert elhitted rólam, hogy mást akarok
Hát tele lett szilánkkal az összes kis, kis sarok

Aki ismer, az nem hiszi el
Hogy nekem másvalaki kell
Hisz tudják, hogy kezem-lábam összeakad
Ha csak megrázod magad
Kicsit megrázod magad

Az utcasarkon állt
Éppen valamin nagyot nevetett
Aztán megfordult hirtelen
Csak véletlen lehetett
És nézett, én néztem
És nem történt semmi butaság
Csak nézett, és néztem
És aztán mentem tovább

És akkor, mikor a tükörbe néztem
Na persze semmit nem láttam benne mégsem
Mert tegnap a tükör, jaj, szegény összetört
Mikor a füledbe jutott az a kis, kis, kis flört

Pedig nem is a tükör tehet róla
Hogy ott egy picit megállt velem az óra
S hogy elhitted rólam, hogy mást akarok
Hát tele lett szilánkkal az összes kis, kis sarok

Aki ismer, az nem hiszi el
Hogy nekem másvalaki kell
Hisz tudják, hogy kezem-lábam összeakad
Ha csak megrázod magad
Kicsit megrázod magad

Aki az utcasarkon állt
Semmiről sem tehetett
Csak megcsókolt hirtelen
Valami színész lehetett
És nézett, hát néztem
És nem történt semmi butaság
Mint a filmen, csak néztem
De hidd el mentem tovább
Hát bolond vagy, hogyha nem hiszed el
Hogy nekem senki más nem kell
Hidd el csak néztem és nézett kicsit
Hidd el egy pici flört volt, ennyi volt
Hidd el, csak ennyi volt, volt, volt, volt
Semmi más és senki más nem kell
Hidd el, itt vagyok
Hidd el, itt vagyok
Hidd el

Áh, mindegy! Úgyis veszek egy új tükröt.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás