dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mohikán: Bolondok és lusták

Mohikán - Bolondok és lusták

on on on on off
Hova száll a pipából a füst?
Előadó: Mohikán
Album: Hova száll a pipából a füst?
Megjelenés: 2015
Hossz: 3:35
Szövegírók: Nagy Tibor István
Zeneszerzők: Nagy Tibor István
Kiadó: Trimedio Music Kft.
Stílus: beat - rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 4064 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bolondok és lusták

Ülök egy kék buszon, álmosan
Köszönés nélkül elrohan
A sötéthez rosszul öltözött
Szolidan koszos pesti táj

Én meg engedem és a mellettem
Állótól megtudom, miért lettem
Olyan szerencsés, hogy az néha sok
Meg, hogy nem tudnak focizni a magyarok

De maradnak a bolondok és a lusták
A többit szép csendben kirúgják
Nem kérdik, mi lesz belőled
Ha felnősz, elvisznek előled
Mindent egy nagy kosárba raknak
Téged itt hagynak bűnbaknak
Hagynak neked pár jó napot
Szerelmet, gyümölcspárlatot

Valahogy dél körül egy lámpással
Egy embert keresek egy táskával
Járom a teret és beledobom
Mindazt, min címke van leszarom

És egyszer hős leszek, na meg nagyon nagy
Szobrot állítok magamnak
És egy nő is jön, aki nem ver át
És időben cserél rajtam pelenkát

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 5 Seconds of Summer visszatért és Budapesten is fellépnek

Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek. 




A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.


Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg. 


A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.


Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.


A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek. 


A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez. 


Az új lemezről már két számot ki is adtak


Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.


A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak


Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.



A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.

 

 

 

 Fotók: 5 Seconds of Summer/Live Nation Magyarország

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás